+48 (075) 75 18 255 +48 607 222 369
znajdujesz się w : / / /

Niemcy

Hamburg Nadmorska metropolia o Światowym charakterze, niezwykłej urodzie architektury oraz walorach turystycznych i kulturalnych. Dzięki lokalizacja stał się największym portem morskim na terenie Niemiec oraz jednym z prężniej rozwijających się ośrodków przemysłowych i komunikacyjnych. Przeważa przemysł stoczniowy, morski i elektrotechniczny. Znajduję się w nim również wiele ośrodków naukowych i uniwersytetów.

Bremen Ogromny okręg przemysłowy północnych Niemiec. Jako jedyne niemieckie miasto posiada międzynarodowy port lotniczy oddalony 10 minut drogi od centrum. Bremen można spokojnie nazwać centrum handlowo-finansowy, posiada najwięcej spółek światowych marek i przedsiębiorstw stłoczonych w jednym miejscu. Istnieje tam również wiele ośrodków badawczych, Parki Technologiczne a także prestiżowe uczelnie wyższe

Bremerhaven Malownicze miasto położone nad Morzem Północnym. Choć jest stosunkowo nowym miastem, posiada długą historię jako port handlowy, do dziś odgrywa kluczową rolę w niemieckim handlu. Ze względu na swoje położenie geograficzne posiada wysoce rozwinięty przemysł rybny. Jednym z głównych miejsc wartych odwiedzenia jest Muzeum Historyczne, które w magiczny sposób przenosi w czasie, pokazując piękno miasta w dawnych latach

Zagłębie Ruhry Prężnie działające zagłębie przemysłowe i wielka aglomeracja miejska. Mimo głównie przemysłowego charakteru tego miejsca, jest także jednym z najrozleglejszych ośrodków kulturalnych Niemiec. Kiedyś omijane przez turystów dziś to miejsce rozwoju kulturalnego i przepięknej architektury Stare hale zostały zaadaptowane na galerie sztuki, miejsca koncertów czy ściany wspinaczkowe, a industrialny charakter Zagłębia nadaje wszystkiemu jeszcze ciekawszy klimat.

Munster Jedno z bardziej malowniczych miast Niemiec. Jest miastem bardzo młodym i żywym, tętniącym życiem kulturalnym. Jest także miejscem o przepięknej zabytkowej architekturze. Dzięki swojej urokliwości miasto jest co roku tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Jest także miastem słynącym z silnie rozbudowanej siecią dróg rowerowych wynoszącej ponad 290 kilometrów. Na całym świecie znane jest także jako miasto artystów rzeźbiarzy.

Kolonia Znajduje się pośród czterech największych miast na terenie Niemiec. Dużo znaczące kulturalnie i gospodarczo. Niejednokrotnie określane jest także miastem silnie rozwiniętym duchowo i religijnie, może z powodu znacznej liczby przepięknie zachowanych kościołów wybudowanych w zróżnicowanych stylach architektonicznych. Warto także wspomnieć o imprezowym charakterze tego miasta, mieszkańcy co roku organizują huczne obchody karnawału.

Monachium Malownicza stolica Bawarii, stanowiąca jej główny punkt. To miasto pełne skrajności, gdzie elementy historyczne przeplatają się z nowoczesnością. Jest to prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy, finansowy i kulturalny. Jest także najważniejszym ośrodkiem edukacyjno-naukowym południowych Niemiec. Ta bawarska aglomeracja kojarzona jest przez wielu głównie ze świętem wszystkich piwoszy „Oktoberfest”.

Berlin Stolica i zarazem centrum życia nocnego i kulturalnego Niemiec. Jeden z największych okręgów kulturalnych, ekonomicznych i politycznych w Europie. Posiada również wysoce rozwiniętą turystykę to tam odbywają się jedne z najbardziej obleganych targów turystycznych ITB. Jest także bardzo ważnym ośrodkiem naukowym. Berlin niejednokrotnie nazywany jest centrum handlu i jako taki organizuje wiele targów nie tylko na skalę Europy, ale także całego świata

Lipsk Wschodnioniemiecki ośrodek przemysłowo-handlowy. Dzięki najmniejszej ilości zniszczeń w czasie II Wojny Światowej posiada przepięknie zachowaną architekturę dziewiętnaste i dwudziestowieczną. Mocno rozwinięte kulturalnie – miasto Jakoba Mendelssohna i Jana Sebastiana Bacha. Turyści mogą tam podziwiać muzeum imienia tego znakomitego kompozytora. Znajduje się tam również jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie

Ulm Jedno z najważniejszych miast studenckich Niemiec. Ulm jest także znane z licznie prowadzonych badań naukowych i znakomitych uniwersytetów, jest to w końcu miejsce urodzin Alberta Einstein . Jest to także miejsce nazywane kolebką teatru w Niemczech. To również prężnie działający ośrodek handlowy i turystyczny. Ulm jest znane także z uwielbianej przez turystów malowniczej dzielnicy rybackiej.

Norymberga W średniowieczu najważniejsze miasto Frankonii, mimo znacznego zniszczenia podczas II Wojny Światowej, do dziś może poszczycić się znakomita architekturą tego czasu. Nie tylko piękno historycznej budowy tego miejsca, ale także bardzo szybki rozwój czyni Norymbergę jednym z głównych ośrodków turystycznych i kulturalnych Niemiec. Ta niemiecka metropolia słynie także ze znakomitych wyrobów cukierniczych.

 

Augsburg Bawarskie miasto leżące na płaskowyżu pomiędzy rzekami Wertach i Lech. Jest to nie tylko ważny ośrodek przemysłowy ale także naukowy południowej części Niemiec. Augsburg to przepiękne miasto tętniące życiem kulturalnym, przez co uważane jest za doskonałe miejsce dla studentów. Z powodu przepięknie zachowanej lub odrestaurowanej architektury, miasto cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów.

Heilbronn Średniej wielkości miasto w południowo-zachodnich Niemczech, położone nad przepiękna rzeką Neckar. Nie jest to typowo turystyczne miasto, przyciąga jednak prawdziwie niemieckim charakterem. Jest to również jedno z największych centrów winiarski, co przyciąga koneserów tego trunku z całego świata. Warto także wspomnieć, że mocną strona tego miejsca jest jego gospodarka, gdyż leży ono w geograficznym ceterum Europy.

Stuttgart Typowo turystyczne miasto. To miasto multikulturowe z niesamowitym klimatem. Jest także powszechnie znane ze znajdujących się tu znakomitych teatrów. Stuttgart to także centrum naukowe i znakomite miejscem dla rozwoju intelektualnego. To również obowiązkowy przystanek dla fanów motoryzacji. Spektrum możliwości w Stuttgarcie jest tak szeroki, że dosłownie każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Koblenz Malowniczy port na łączeniu rzeki Mozel z Renem. Jest jednym z ważniejszych centrów handlowych tego regionu. Jest także idealnym miejsce dla turystów. Nie sposób się dziwić, gdyż miasto to przyciąga nie tylko „Niemieckim rogiem” ale także urokliwością tamtejszej starówki, z tajemniczymi zakątkami. Warto odwiedzi to miejsce także dla pięknie zachowanej architektury, z której duża część wpisana jest na listę UNESCO.

Jezioro Bodeńskie Zwane „niemieckim morzem” leży nad Renem na północnym krańcu Alp. Rozciąga się ono na terenie trzech państw Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Jezioro Bodeńskie przyciąga turystów z całego świata, nie tylko ze względu na jego piękno, ale także ze względu na występującą tam faunę i florę. Teren otaczający jezioro słynie z wulkanicznego krajobrazu, z urokliwych wiosek, pałaców i zamków. Oprócz tego turyści mogą także zrelaksować się na terenie lokalnych uzdrowisk i sanatoriów.

Frankfurt Najczęściej odwiedzana przez turystów, niemiecka metropolia. To najważniejsze centrum handlowo-finansowe Niemiec. We Frankfurcie znajduje się jeden z 8 największych europejskich portów lotniczych. Odbywają się tutaj także jedne z najważniejszych targów handlowych w Europie, w tym największe targi książki i motoryzacyjne. Frankfurt konsekwentnie plasuje się w czołówce miast najbardziej przyjaznych turystom, którzy mogą wybierać z bogatej kolekcji muzeów, dużej ilości pięknych parków a także znakomitych galerii sztuki.

Osnabruck Ulubione miasto turystów, jako miejsce z bogatą kulturą i historią, której ślady ciągle można zobaczyć w wiekowych budowlach i muzeach. Dolna Saksonia jest jednym z najbardziej zielonych regionów w Niemczech stąd też Osnabruck jest znany z przepięknej scenerii. Pomimo tak bogatej, ciągle obecnej w wielu zakątkach, historii miasto nie traci nowoczesnego charakteru. W częściowo zachowanych średniowiecznych magazynach dziś powstały mieszkania, galerie, kawiarnie czy restauracje.